Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

A Haber

Beğen 200
Beğenme 19
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

A Haber

A Haber kanalı, Çalık Holding tarafından kurulmuş Türkiye'nin haber kanallarından birisi olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kanal Turkuvaz Yayın Medya A.Ş. tarafından Türk halkının hizmetine girmiştir. A Haber kanalının genel merkezi ile İstanbul ili Beşiktaş ilçesindedir. Türk televizyon tarihinde TRT Türk'ten sonra 16.9 formatında yayın yapan ikinci haber kanalı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye'de ilk olarak HD yayın yapan haber kanalı olarak A Haber tarihe geçmiştir. 24 Nisan 2011 de test yayınına, 25 Nisan 2011 de ise normal yayın akışına başlamıştır. Canlı yayın izle özelliği internet adresinde mevcuttur.

Haber yayınları ile birlikte, Türkiye ve Dünya gündemi ile ilgili canlı programlar ve belgeseller, aktüel tartışma programları, aktüel söyleşi programları, haber araştırma ve inceleme programları, seyahat ve tatil ile ilgili belgesel tarzında programlar, Türkiye ve Dünya ekonomisi ile ilgili programlar, teknoloji ve teknoloji haberleri ile ilgili programlar, spor haberi yayınları, hava durumu yayınları, bazı politik ve tarihi belgeseller, Ziraat Türkiye Kupası maçları, Copa America turnuvasının maçları ve daha birçok sportif yayınlar ile yayın hayatına devam etmektedir. Birçok haber programları ve benzeri diğer programlar kanalın radyo yayını ile birlikte idame ettirilmektedir.

Türkiye'de 7/24 canlı yayın yapan haber kanallarının başında gelmektedir. Kanalın yayın alanı Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan'dır. TV kanalında yayınlanan programlar, aynı zamanda A haber Radyo ile aynı anda yayınlanmaktadır.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Haber Kanalları