Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

ATV

Beğen 193
Beğenme 20
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

ATV

ATV Kurucusu

Bugün Türkiye’ nin en önemli TV kanalları arasında gösterilen ATV, 12 Temmuz 1993' de test yayını yaparak kurulmuştur. ATV' nin normal yayın tarihi ise aynı yılın bir kaç ay sonrası olan 9 Eylül ’dür. ATV kanalının ilk kurucusu Dinç Bilgin' dir. Ancak ATV günümüze gelene kadar bir kaç kere el değiştirmiş ve kendini yenileyerek bugünlere gelmiştir.

ATV Bugün ki Sahibi

Dinç Bilgin tarafından kurulan ATV 2002 yılında; Ciner Grubu tarafından satın alınmıştır. Ve 5 yıl kadar Ciner grubunda kaldıktan sonra 2007 yılında Çalık Holding’ e bağlı bir şirket olan Turkuvaz A.Ş tarafından satın alınmıştır. ATV kanalında diziden yarışmaya, sabah programlarından gece kuşağına farklı konseptte birçok program yer almaktadır. Yayınlanan programları ve dizileriyle Türkiye' nin sevilen kanalları arasında yer almaktadır. Merkezi Beşiktaş da olan ATV; Türkiye dışında Avustralya, ABD, Romanya, Azerbeycan gibi bazı ülkelerde de yayın hayatını sürdürmektedir.

ATV Bünyesinde Yer Alan Kanallar

ATV'ye bağlı olan kanallar arasında kanalı Avrupa' dan sorunsuz ATV Avrupa izle , spor severlere hitaben A Spor, Haber izlemeyi sevenler için A Haber, çocuklar için çizgi film kanalları olarak Minika Go ve Minika Çocuk yer almaktadır. Bu sayede ATV pek çok kesime hitap etmektedir. ATV' yi canlı izlemek için Türksat 4 A frekansı: 12054 H 27500 5/6 (SD/HD)' dir.

İletişim

  • Ünvan Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık Anonim Şirketi
  • Web http://www.atv.com.tr
  • E-Posta [email protected]
  • Telefon 444 888 1
  • Adres Barbaros Bulvarı, Cam Han, No:153, Beşiktaş / İstanbul
  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Ulusal Kanallar