Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

AZ TV

Beğen 184
Beğenme 16
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

AZ TV

Az TV, Azerbaycan'ın en büyük devlete bağlı televizyon kanalıdır. Türkiye'deki TRT kanalı gibidir ve 1955 yılında yayın hayatına başlamıştır ve oldukça kaliteli yayınlar yapmaktadır. Azerbaycan ülkesindeki ilk canlı yayınlar yapan televizyon kanalıdır. Kanal, Azerbaycan'a ait Azspace uydusu tarafından yayınlarını sağlamaktadır. Fakat uluslararası birçok ülkeden de yayınları izlenebilmektedir. Kanala ait birçok alt kanal bulunmaktadır. Medeniyyet, İdman ve İctimai TV kanalları kardeş kanallar arasında yer almaktadır.

Az TV alanında gerçekleştirdiği programlar ve yayınlar ile sektöre öncülük etmiştir ve birçok yeniliğe kapı açmıştır. Kanalda UEFA ve Şampiyonlar Ligi yayınları yapılmaktadır. Kanal uzmanları uzun süre HD maç yayını yapmayı denese de başarılı olamamıştır ve yayınlarına SD olarak devam etmektedirler. Kanal sadece maç yayınları değil spor, ekonomi, eğlence ve haber gibi kategorilerde de programlar yapmaktadır.

Yayınlarını Azerbaycan'ın başkenti Bakü üzerinden yapmaktadır. Yaptığı kaliteli yayınlar ile izleyenlerin beğenisini kazanmıştır ve 2007 yılında ise EBU üyesi olarak çalışmalarına devam etmiştir. Bu üyeliğine güvenerek Eurovision adlı yarışmaya katılmak için aday olmuştur. Fakat komisyon tarafından yeteri kadar bağımsız bir ülke olmadığı için adaylık başvurusuna olumsuz bir şekilde cevap gelmiştir. Maçlara ait telif hakları nedeni ile Türksat uydusu tarafından yayınlar yapamamaktadır.

İsmi Azerbaycan Televiziyası olan kanalın kısaltması AZ TV olarak belirlenmiştir. Azerbaycan'da izlenebildiği gibi Türkiye ve KKTC üzerinden de izlenebilmektedir.

Az TV izle sayesinden Azerbaycan'a ait bütün gündelik haberlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Azerbaycan Kanalları