Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

Cartoon Network

Beğen 115
Beğenme 11
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

Cartoon Network

Cartoon Network, Turner Broadcasting System tarafından 1 Ekim 1992 yılında kurulan kanal uluslararası düzeyde yayın yapan bir çizgi film kanalı olmaktadır. Asıl amacı çocuklara yönelik programlar yayınlayarak onlara hitap etmek olsa da gece geç saatlerde yetişkinlere hitap eden programlar da yapmaktadır. Dünyanın neredeyse her ülkesinde yayını yapılan kanal herkesin sıkı takibinde bulunmaktadır. Kanal içindeki bazı programlar ise canlı olarak yayın yapmaktadır.

ABD de 5 farklı alanda kanalın merkezi bulunmaktadır. Kanal, Türkiye'de de toplumsal mesajlar vermek için hazırlıklar içinde bulunmaktadır. Kanalda yayınlanan çizgi filmlerden bazıları her sene Tv ödüllerinde ödüllere layık görülmektedir. Kanalda yayınlanan en ünlü çizgi filmleri; Dexter'ın Laboratuvarı, Cow and Chicken, I Am Weasel gibi bu programlar olmaktadır. Aynı zamanda Türkiye'de de en çok izlenen çocuk kanallarından biri olarak dikkat çekmektedir. Büyüme çağındaki çocukların her bakımdan sağlıklı ve bilinçli bireyler olması için kanaldaki yayın yapan çizgi filmlerin eğitici nitelik özelliği de bulunmaktadır.

Turksat 4A uydusunda 11977 H 27500 5/6 frekansından izlemek mümkün olmaktadır. Ayrıca Digitürk 169. kanaldan, D Smart 120. kanaldan, Tivibu 121. kanaldan izleme imkanı da bulunmaktadır. Bütün dünyada İngilizce ve İspanyolca dil seçenekleri otomatik olarak yer almaktadır. Her ülke kendi diline çevirinceye kadar bu iki dilden takip etme imkanı bulmaktadır. Bilgisayar, mobil cihazlar, televizyon vasıtası ile her an izle imkanı bulunmaktadır. İlk günden itibaren topladığı beğeniyi halen daha sürdürmektedir.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Çocuk Kanalları