Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

Disney Channel

Beğen 152
Beğenme 20
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

Disney Channel

Disney Channel, ABD menşeli olan bir kanaldır. 24 saat kesintisiz yayın yapmaktadır. Kanal yaptığı programlarla genellikle gençlere hitap etmektedir. Animasyon, çizgi film ve gençlere göre olan filmlerin yayını yapılmaktadır. Kanal 18 Nisan 1983 yılında ABD de kurulmuştur. Kanalın sahibi Disney ABC Television Group şirketidir. Şu an ismi The Walt Disney Company olarak geçmektedir.

Dünya genelinde neredeyse her ülkede yayın yapmaktadır. Kanal için herhangi bir şifre gerekmeden uydu ile bağlantılı olduğundan her zaman tv de izleme imkanı bulunmaktadır. Kanalın genel merkezi ABD nin Kaliforniya eyaletinde yer almaktadır. 29 Temmuz 2007 yılında Orta Doğu ülkeleri ve Yunanistan'da yayın hayatına başlamış bulunmaktadır. 12 Ocak 2012 tarihi itibariyle de Türkiye'de yayın yapmaya başlamış olmaktadır.

Türksat 4A üzerinden 12423 H 30000 3/4 frekansları girilmek suretiyle izlenme imkanı oluşmaktadır. Ayrıca D Smart 130. kanal, Filbox 82. kanal, Digitürk 167. kanal, Tivibu 120. kanal ve Kablo TV üzerinde 456. kanaldan Disney Channel programlarını canlı veya normal yayın olarak takip etme fırsatı bulunmaktadır. Herhangi bir dizi, çizgi film ya da filmin bölümünü kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için web sitesi üzerinden tekrar izle seçeneği bulunmaktadır.

16:9 geniş ekran formatında yayın yapmaktadır. 2008 yılında başlayan HD yayın ile de görüntü kalitesi de artırılmış bulunmaktadır. Sürekli yayın yapması nedeniyle her zaman ilgiyle izlenen bir kanal konumunda olmuş bulunmaktadır.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Çocuk Kanalları