Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

KANAL 7

Beğen 180
Beğenme 18
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

KANAL 7

Kanal 7, 27 Temmuz 1994 tarihinde, Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş. bünyesinde yayın hayatına başladı. Kimi kesimler tarafından beğenilerek takip edilen ulusal TV kanallarındandır. İlk logosunu 7 Haziran 1999'a, ikinci logosunu ise 13 Eylül 2002'ye kadar kullanmıştır. 13 Eylül 2002'den beri aynı logoyla devam etmektedir. Kanalın ilk sloganı 'Hayatın tüm renkleri Kanal 7'dir. Genel merkezi, İstanbul Eyüp'te bulunmaktadır. Kanal 7'nin yönetim kurulu başkanı, Zekeriya Karaman'dır.

Kanal 7 diğer Ulusal kanalların aksine ana haber bülteninin saatini 19.00 olarak değil 18.00 olarak belirlemiştir. Kanal 7 ana haber bülteni, Hülya Seloni tarafından sunulmaktadır. Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapmakta olan kanal, internet üzerinden de canlı olarak izlenebilmektedir. Kanal 7, bünyesinde Kanal 7 Avrupa ve Kanal 7 HD adında iki televizyon kanalı daha barındırmaktadır. Yayın hayatına Kanal 7 İnt adıyla başlayan, Kanal 7 Avrupa, Avrupa'da yaşayan Türklere için yayın yaparken, Kanal 7 HD Kanal 7'yle eş zamanlı olarak yayın yapmaktadır.

Hazırladığı, dini içerikli programlarla pek çok kişinin dini bilgilerini pekiştirmesini ve dine yönelik yeni şeyler öğrenmesini sağlayan Kanal 7'nin, aynı zamanda pek çok dizisi ve herkes tarafından beğenerek takip edilen gezi programları da bulunmaktadır. 'Dünyayı Geziyorum' adlı gezi programı, 'İskele Sancak' adlı tartışma programı Kanal 7'nin uzun soluklu yapımlarından bazılarıdır. Kanal 7'yi internet üzerinden izlemek isteyen kişilerin, bilgisayarlarındaki arama motorlarına 'Kanal 7 izle' yazması yeterlidir.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Ulusal Kanallar