Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

NTV Spor

Beğen 197
Beğenme 14
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

NTV Spor

Ntv spor, Doğuş yayın grubu bünyesinde olarak 17 Mart 2008 yılında yayın hayatına başlamıştır. Ntv spor, açılımı ile de Nergis Televizyonu Spor olmakla birlikte, Ferit Şahenk kanalın sahibi olarak hizmet vermektedir. Günümüzde tüm spor dalları olan; futbol, basketbol, yelken, tenis, motor sporları, voleybol ve diğer spor alanlarında yayınlar yapmaktadır.

Doğuş yayın grubuna ait olan diğer kanallar olan; Star tv, Kral tv, Kral pop tv, Ntv, Ntv avrupa, Euro Star ve NBA tv, Ntv Spor kanalı ile kardeş kanalları olarak anılmaktadırlar. Alt yapı sistemi olarak yayın akışlarını Kablo tv, Digiturk, Tele dünya, Türksat 4A, D-Smart, Filbox, Tivibu aracılığıyla sağlanmaktadır. Ayrıca internet sitesinden de canlı izle menüsünden de anlık olarak yayınlar takip edilmektedir. Bazı NBA maçlarını da canlı olarak yayınlamıştır. Yükselişlerini futbolda Belçika ligi, basketbolda Türkiye milli basketbol maçlarını, basketbol süper ligi ve voleybolda sultanlar ligini yayınlayarak vazgeçilmez olan spor kanalları arasına girmiş ve ulusal bir kanal olma özelliği kazanmıştır.

23 Temmuz 2012 yılından itibaren de yayın kalitesini daha çok artırarak 16:9 yayın formatına başlamıştır. Günümüzde de tam zamanlı olarak Hd yayın yapmaktadır. 0 Futbol yayını ile 2016- 2017 yıllarında Güntekin Onay, 2017- 2018 yıllarında da Murat Kosova’nın sunuculuğunu yaptığı program diğer futbol programlarına göre reytingi en yüksek futbol yorumudur. Programda Rıdvan Dilmen’in yapmış olduğu yorumlar ile de adından sıkça söz ettirmektedir.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Spor Kanalları