Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

TGRT Haber

Beğen 128
Beğenme 16
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

TGRT Haber

TGRT Haber, İhlas Holding bünyesinde bulunan ve 24 saat canlı yayın yapan Türk televizyon kuruluşlarından bir tanesidir. 1993 yılında yayın hayatına TV kanalı olarak başlamıştır. TGRT kanalı daha sonraki yıllarda Amerikalı News Corporation yani FOX şirketine satılmıştır. Fakat satılmasına rağmen alt kanalları olan TGRT FM ve TGRT Pazarlama kanalları ile birlikte yayın hayatına devam etmiştir. 15 Aralık 2013 tarihin yayın formatın da TGRT EU ile birlikte değişikliğe gitmiştir. Bu değişiklik sonucunda yayın formatı 16.9 olmuştur.

22 Nisan 2014 yılında ise kuruluşunun 21. yılına özel kanal logosunda yeniden tasarım yapılmış ve bu tasarım sonucunda yeni logo ile birlikte yayınlarına devam etmiştir. Alışılmış mavi ve sarı renkli logo yerini siyah ve kırmızı renklerine sahip logoya bırakmıştır. İlk yayına başladığı yıllarda logosu sol üst köşede iken daha sonraki yıllarda logo renklerinin değişimi ile birlikte sağ alt köşeye geçmiştir.

Genellikle haber formatında yayın yapan kanal yaptığı tarafsız haberlerle izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. Verileri İhlas Haber Ajansından alan kanal bu sayede gündemde ki sıcak gelişmeleri anında kullanıcılarına sunmaktadır. TGRT kısaltmasının açılımı ise Türkiye Gazetesi Radyo Televizyonu olarak açıklanmıştır. Sadece haber değil spor, belgesel, ekonomi, kültür, sanat ve politika programları da izleyiciye sunulmaktadır. Haber izle denilince ilk akla gelen kanalların başında TGRT gelmektedir ve yayınlarını İstanbul Bahçelievler'den yapmaktadır. Yaptığı kaliteli yayınlar ile izleyenlerin beğenisini her daim kazanmayı başarmıştır.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Haber Kanalları