Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

TRT 1

Beğen 102
Beğenme 12
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

TRT 1

TRT diğer adıyla söylenirse Türkiye Radyo Televizyonu ülkemizin ilk televizyonu ve devlet televizyonu olarak 1964 yılının Mayıs ayının ilk günü Ankara merkezli olarak kurulmuştur. Kurulduktan sonra devlet bünyesinde yayın yapan radyo kanallarını kendi çatısı altında toplayan TRT ilk deneme yayınlarını ise 1968 yılında yapmaya başlamıştır. Haftada birkaç gün birkaç saat olan bu ilk yayınlar çok değil altı yıl sonra haftanın tüm günlerinde seyirciyle buluşmaya başladı.

Öyle ki bu süre zarfında İstanbul televizyonu ve İzmir televizyonu da kurularak TRT'nin yayın altyapısı güçlendirildi. Kurulduğu ilk yıllardan günümüze kadar dünya ve ülke çapındaki birçok önemli olayı Türk halkıyla buluşturan TRT her zaman sevilen programlar hazırlayarak saygınlığını korumuştur.

TRT-1 1986 yılında TRT-2'nin kurulmasıyla bu adı aldı ve TRT kanalları arasında her zaman en çok izlenen kanal oldu. TRT'nin diğer kanalları belli içeriklere göre yayın yapan kanallardır. TRT-2 başarılı bir haber kanalı iken TRT-4 bir eğitim kanalıdır. TRT-1 bir ise genel izleyici kitlesine hitap eden yayınlar yapan bir kanal olmuştur. Sağlık, anne-çocuk, yemek, yarışma, dizi ve sinema yayınları TRT-1 üzerinden yayınlanır. Bu yüzden TRT 1 halk arasında en çok sevilen TRT tv kanalıdır. Uydudan ve kablolu tv alanlarından izlenebilen kanalın internet üzerinden izle seçeneği de mevcuttur. TRT 1 sabah, öğlen ve akşam haberleri ile ülke gündemini ilgilendiren konuları canlı yayınlarında kamuoyuyla paylaşmaktadır.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Ulusal Kanallar