Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

TRT Spor

Beğen 179
Beğenme 17
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

TRT Spor

TRT Spor, Türkiye Radyo Televizyon Kurumuna bağlı her türlü spor dalında program yapan TRT'nin 14 kanalından bir tanesidir. Oldukça kaliteli yayınlar yapan bu kanal izleyenlerin beğenisini toplamaktadır. 9 Ağustos 2010 yılından bugüne her türlü spor alanına ait yayınlar yapmaktadır.

Daha önce TRT 3 ile birlikte çalışırken TRT 3'den ayrılıp 24 saat program yapmaya başlamıştır. Sadece futbol değil voleybol, yüzme ve basketbol gibi spor dalları ile ilgili de yayınlar yapan kanal, TRT'nin en büyük kanallarından bir tanesi arasında yer almaktadır. Yayın programları arasında birçok spor programları bulunmaktadır. Sadece uluslararası yayınlama haklarına değil Türkiye ve diğer birçok dünya ülkelerindeki yapılan spor müsabakaları için de resmi haklarına sahiptir.

Elinde bulundurduğu bu haklar sayesinde birçok maçı canlı olarak izleyicilerine sunabilmektedir. Türkiye'nin ilk kanalı olan TRT'nin alt kanalı olduğu için ilkeli yayınlar yapmaktadır ve sadece Türkiye'de değil birçok ülkede de prestije sahiptir. Bunu sebebi ilk Türk devlet TV kanalının alt kanalı olmasıdır. Yaptığı yayınlar ile oldukça kaliteli yayınlar gerçekleştiren kanalın başarısının altında disiplin ve ilkeli yayıncılık gelmektedir denilebilir. Şüphesiz ki bu disiplin ve ilkeli yayıncılık prensiplerini yayınlarına da başarıyla aktarmıştır.

Devlete bağlı bu kanal, güreş, halter ve yüzme gibi sporlar da dahil olmak üzere hemen hemen bütün spor dallarını yayın program listesine eklemiştir. İnternet üzerinden izlemek isteyen bireyler arama motoruna kanalın ismiyle beraber izle yazması yeterlidir. Hafta içi her gün saat 15:30'da Spor Stüdyosu adlı programı Fatih Demirtaş ve Lütfü Özel'in sunumlarıyla voleybol, tenis ve yüzme gibi spor dallarına ait değerlendirmeleri izleyebilirsiniz. Her akşam saat 18:00'da Güven Göktaş'ın sunumlarıyla Spor Akşamı adlı programı izleyebilirsiniz.

Eski sporculara ait belgesel tadında yayınlanan Bir Ömür Spor adlı programı haftanın son günü olan pazar günü hariç diğer bütün günler TRT ekranlarında izleyebilirsiniz. Eski efsanelere yer veren bu program ile keyif almanız oldukça muhtemeldir. Bu sayede geçmişin tozlu sayfalarında gezinebilir ve farklı hikayeler dinleyebilirsiniz. Bir Ömür Spor adlı programa bu zamana kadar Tanju Çolak, Feyyaz Uçar ve Ergün Penbe gibi birçok usta sporcu da katılmıştır.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Spor Kanalları