Duyurular

Kanal ekleme çalışmalarımız sürmektedir. 2 gün içinde tüm kanallar aktif olacaktır.

TV8,5

Beğen 158
Beğenme 19
Hata Bildir
Sosyal medyalarda paylaş:

TV8,5

TV 8,5 Acun Medya bünyesinde kurulmuş ve 7 Ekim 2016 tarihinde yayınlar yapmaya başlamıştır. Yayın hayatına başladığı günden bugüne büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Acun Medya'nın MNG Radyo TV ve Medya Hizmetleri A.Ş tarafından kurulmuştur. İlk tanıtımı Türkiye-Ukrayna maçı spikeri tarafından 6 Ekim 2016 tarihinde yapılmıştır ve 7 Ekim’de yayınlarına başlamıştır.

İlk yayını Türkiye-Ukrayna maçının tekrarları olmuştur. Kanal ilk başta spor kanalı olarak yayınlar yapmasına karar verilse de daha sonra ki zamanlarda eğlence üzerine programlar yapmaya devam etmiştir. Kanal üzerine büyük yatırımlar yapılmıştır ve kısa sürede gelişmesi sağlanmıştır.

İzleyicilerinin kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmesi kanalın hedefleri arasındadır. Sabah saatlerinde kadın ve sağlık konulu programlar yayınlanmaktadır. Kanalın yayınları arasında futbol yorumları, pozisyonlar gibi yayınlar ayrıca boks maçları da izleyiciye beğenisine sunulmaktadır. Bazı zamanlar kardeş kanalı olan TV8 ile birlikte ortak yayınlar yapmaktadır. Kanal genel anlamda Türkiye'den izleyiciye sahiptir. Fakat sadece Türkiye değil bazı Arap Ülkeleri, KKTC ve Azerbaycan'dan da büyük bir izleyici kitlesi bulunmaktadır.

Kanalı Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapmaktadır ve şuan için Avrupa üzerinden izlenememektedir. Kanalın dili Türkçedir. Kanalın ilk kurulduğu zamandaki ismi Shop 90'dır. Daha sonrasında kanalın ismi değişmiştir. Kanalda yayınlanan canlı programları genellikle Acun Medya şirketinin kurucusu Acun Ilıcalı sunmaktadır. Eğlenceli yayınlar izle denildiğinde ilk akla gelen kanalların başında, TV8 buçuk gelmektedir.

İletişim

  • Facebook Yorumları
  • Disqus Yorumları

Diğer Ulusal Kanallar